Bivolak është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Burim.

Bivolak
Burim
Fshat
Vendndodhja
Bivolak is located in Kosova
Bivolak
Bivolak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 529 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 42′ 53″ Veri

21° 0′ 30″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto