Blues Brothers 2000 është një film muzikor-komik amerikan i vitit 1998, sequel i filmit të famshmëm të vitit 1980 The Blues Brothers Aktoreh protagonistë janë Dan Aykroyd dhe John Goodman, bashkë me disa personazhe cameo.

Blues Brothers 2000
Blues brothers 2000 poster.jpg
Posteri teatral i filmit
Viti 1998
Regjia John Landis
Prodhimi Dan Aykroyd
Leslie Belzberg
John Landis
Skenari Dan Aykroyd
John Landis
Bazuar në {{{bazuar në}}}
Në rolet kryesore Dan Aykroyd
John Goodman
Joe Morton
J. Evan Bonifant
Nia Peeples
Muzika Peter Bernstein
Paul Shaffer
Kinematografia David Herrington
Montazhi
Studioja kinematografike {{{studio}}}
Shpërndarë nga Universal Pictures
Data e daljes në kinema 6 shkurt 1998
Kohëzgjatja 123 min.
Shteti ShBA
Gjuha Anglisht
Vlerësimi {{{vlerësimi}}}
Buxheti {{{buxheti}}}
Fitimet {{{fitimet}}}
Paraprihet nga The Blues Brothers
Pasohet nga

Personazhe cameoRedakto

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.