Leslie Townes Bob Hope lindi më 29 maj 1903 në Eltham, Britani e Madhe; vdiq më 27 korrik 2003 në Toluca Lake, Kaliforni. Ka qenë një komedian, aktor dhe argetues amerikan.

Bob Hope
Informacione personale
Ditëlindja 29 maj 1903
Vendlindja Eltham, Britani e Madhe
Ditëvdekja 27 korrik 2003
Vendvdekja Toluca Lake, Kaliforni
Kombësia Amerikan
Faqja zyrtare www.bobhope.com

FilmografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Bob Hope – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale


  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.