Boornsterhem

ish-komunë në Friesland,Holandë
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Boornsterhem (kthjellim).


Boornsterhem është një komunë në provincën FrieslandHolandë me sipërfaqe 168.59 km² dhe popullsi 19359 banorë[1]. Grouw është kryeqendra e bashkisë.

Boornsterhem
—  komuna  —
flamuri_figura
Pamje nga Boornsterhem

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Friesland – stema Friesland
Kryeqëndra Grouw
Statistika dhe Territori
Koordinatat 53°04′01″V 5°50′50″L / 53.066944°V 5.847222°L / 53.066944; 5.847222 (Boornsterhem)Koordinatat: 53°04′01″V 5°50′50″L / 53.066944°V 5.847222°L / 53.066944; 5.847222 (Boornsterhem)
Sipërfaqja 168,59 km2
Popullsia 19.359 banorë 2010
Dendësia 114,83 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0515, 0566, 058
Kodi Postar 8491 - 9014
Kodi statistikor 0055
Vendndodhja
Grouw is located in Hollandë
Grouw
Grouw
Boornsterhem – harta_foto
www.boarnsterhim.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Friesland