Borger-Odoorn është një komunë në provincën DrentheHolandë me sipërfaqe 277.92 km² dhe popullsi 25951 banorë[1]. Exloo është kryeqendra e bashkisë.

Borger-Odoorn
Flamuri i Borger-Odoorn
Stema zyrtare e Borger-Odoorn
Popullsia
 • Gjithsej25.951
Faqja zyrtarewww.borger-odoorn.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Drenthe