Borsele është një komunë në provincën ZelandaHolandë me sipërfaqe 194.42 km² dhe popullsi 22734 banorë[1]. Heinkenszand është kryeqendra e bashkisë.

Borsele
Stema zyrtare e Borsele
Popullsia
 • Gjithsej22.734
Faqja zyrtarewww.borsele.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto

Stampa:Provinca Zelanda