Box Office Mojo është një faqe interneti që merret me statistika të filmave (box office), review dhe lajme. Brandon Gray filloi faqën në gusht 1998 dhe në moment arritë çdo muaj mbi një milion vizitorë.

Kryefaqja e Box Office Mojo
Box Office Mojo screenshot.jpg
Webfaqja http://www.boxofficemojo.com
Komercial Po
Tipi i faqes Film
Regjistrim Jo
Gjuha(t) e gjendshme Anglisht
Pronari Box Office Mojo, LLC
Lëshuar më 7 gusht 1998
Gjendja e tanishme Aktiv

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashmteRedakto


  Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.