Brantford është një qytetprovincën Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 75 km² dhe popullsi 90192 banorë.[1]

Brantford
qytet
Popullsia
 • Gjithsej90.192
Faqja zyrtarewww.brantford.ca

Referime Redakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

Stampa:Ndarja administrative në Ontario