Brekoc është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Brekoc
Fshat
Vendndodhja
Brekoc is located in Kosova
Brekoc
Brekoc
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 382 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 21′ 31″ Veri

20° 24′ 19″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto