Breukelen

fshat në Hollandë

Breukelen është një qytezë në Stichtse Vecht, provinca UtrechtHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Breukelen
Flamuri i Breukelen
Stema zyrtare e Breukelen
Faqja zyrtarewww.breukelen.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Utrecht