Brian Robertson i njohur edhe si "Robbo", është një kitarist anglez, që ka qenë pjesëtar në grupet hard rock / heavy metal Thin Lizzy dhe Motörhead. Ka lindur më 12 shtator 1956Clarkston, Angli.

Brian "Robbo" Robertson

DiskografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto


  Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.