Brusniku (Vushtrri)

fshat në Kosovë

Brusnik është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Shtrihet në rrëzë të Malit Çyçavica, rreth 8 km larg qytetit të Vushtrrisë.

Brusnik
Fshat
Vendndodhja
Brusnik is located in Kosova
Brusnik
Brusnik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Artakoll
Lartësia 569 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 46′ 60″ Veri

20° 55′ 13″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto