Bunyola

komunë në Spanjë


Bunyola është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Majorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Bunyola ka 6026 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 84.7 km2.

Bunyola
Komunë dhe qytezë
noform
Vendndodhja
Bunyola is located in Spanjë
Bunyola
Bunyola

Koordinatat: 39°41′48″V 2°41′59″L / 39.69667°V 2.69972°L / 39.69667; 2.69972

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Majorca
Kryetari i Bashkisë Jaume Isern Lladó
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 84.7 km2
Popullsia 6026 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 39° 41′ 48″ Veri

2° 41′ 59″ Lindje

Faqja Zyrtare www.bunyola.cat

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto