Buzuku apo Bozuka A është institucion grek dhe është një lloj kitare. Ky instrument muzikorë kordofon është përdorur në të kaluaren e afërt në muzikën popullore shqiptare.


Lidhje të jashtmeRedakto

  Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.