Da Nang (Cà Mau) është kryeqyteti i provincës së Cà Mau, rajoni e Tay Nam Bo, Vietnami. Ky qytet ka mbi 203.988 banorë në një sipërfaqe prej 154,55 km² dhe kështu është qyteti më i madh në Cà Mau. Aeroporti Ca Mau: (vietnamsht: Sân bay Cà Mau) është aeroporti ndërkombëtar i qytetit vietnamez Cà Mau.

Cà Mau
Qytet
noform
Administrimi
Shteti Flamuri Vietnami
Qarku Nam Trung Bo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1254,55 km2
Popullsia 203'988 banorë
Dendësia 668 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Prefiksi +84511
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare