Cërmjan është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Cërmjan
Fshat
Vendndodhja
Cërmjan is located in Kosova
Cërmjan
Cërmjan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Dushkajë
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 28′ 21″ Veri

20° 28′ 35″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto