CAB është jazz fusion bend i themeluar nga basisti Bunny Brunel në vitin 2000. Deri më tani bendi ka inçizuar katër studio albume dhe dy live albume. Albumi i tyre i dytë, CAB 2, u nominua për Best Contemporary Jazz Album në Grammy Awards të vitit 2002.

CAB
Background information
OrigjinaShtetet e Bashkuara të Amerikës Shtetet e Bashkuara
ZhanretJazz fusion, instrumental rock
Vitet aktik2000 - prezent
LabeliFavored Nations
Antar/ëtBunny Brunel
Virgil Donati
Alex Machacek
Dennis Hamm
Anëtarët e kaluarTony MacAlpine
Dennis Chambers
Patrice Rushen
Brian Auger
Websitecabband.com

Anëtarët Redakto

Ish-anëtarët Redakto

Diskografia Redakto

Studio albumet Redakto

Albumet live Redakto

Lidhje të jashtme Redakto