Camaleño

komunë në Spanjë


Camaleño është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Liébana, të provincës Cantabria, në Cantabria. Camaleño ka 1113 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 161.1 km2.

Camaleño
Komunë
noform
Stema_figuraCamaleno Spain.svg
Vendndodhja
Camaleño is located in Spanjë
Camaleño
Camaleño

Koordinatat: 43°9′7″V 4°41′32″P / 43.15194°V 4.69222°P / 43.15194; -4.69222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Liébana
Kryetari i Bashkisë Juan Manuel Guerra García (2007)
Partia PRC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 161.1 km2
Lartësia 400 m (m.n.d.)
Popullsia 1113 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 9′ 7″ Veri

4° 41′ 32″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.aytocamaleno.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto