Camarles

komunë në Spanjë


Camarles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Ebre, të provincës Tarragona, në Komunitetin Katalonia. Camarles ka 3479 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 25.16 km2.

Camarles
Komunë
Vendndodhja
Camarles is located in Spanjë
Camarles
Camarles

Koordinatat: 40°46′25″V 0°40′21″L / 40.77361°V 0.67250°L / 40.77361; 0.67250

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Baix Ebre
Kryetari i Bashkisë Joan Curto i Querol
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.16 km2
Lartësia 13 m (m.n.d.)
Popullsia 3479 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Camarlenc, camarlenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 46′ 25″ Veri

0° 40′ 21″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Camarles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale