Campanet

komunë në Spanjë


Campanet është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Majorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Campanet ka 2616 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 34.65 km2.

Campanet
Komunë dhe qytezë
noform
Church in Campanet
Vendndodhja
Campanet is located in Spanjë
Campanet
Campanet

Koordinatat: 39°46′30″V 2°57′58″L / 39.77500°V 2.96611°L / 39.77500; 2.96611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Majorca
Kryetari i Bashkisë Joan Amengual Horrach
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 34.65 km2
Popullsia 2616 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 39° 46′ 30″ Veri

2° 57′ 58″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Campanet – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale