Caparca (Prizren)

fshat në Kosovë

Caparcë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Capar.

Caparcë
Capar
Fshat
Vendndodhja
Caparcë is located in Kosova
Caparcë
Caparcë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 8″ Veri

20° 46′ 6″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto