Casserres është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Casserres ka 1634 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.45 km2.

Casserres
Stema zyrtare e Casserres
Popullsia
 • Gjithsej1.634
Emri i banorëveCasserrenc, casserrenca

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto