Castejón, Cuenca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Alcarria, të provincës Cuenca, në Castile-La Mancha. Castejón, Cuenca ka 151 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43,62 km2.

Castejón, Cuenca
Komunë
Vendndodhja
Castejón, Cuenca is located in Spanjë
Castejón, Cuenca
Castejón, Cuenca

Koordinatat: 40°22′56″V 2°32′51″P / 40.38222°V 2.54750°P / 40.38222; -2.54750

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Cuenca
Qarku La Alcarria
Kryetari i Bashkisë José Álvaro Martínez Duque (1987)
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43,62 km2
Lartësia 910 m (m.n.d.)
Popullsia 151 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Castejonero, castejonera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 16856
Koordinatat 40° 22′ 56″ Veri

2° 32′ 51″ Perëndim

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto