Castell de l'Areny

komunë në Spanjë

Castell de l'Areny është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Castell de l'Areny ka 78 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.35 km2.

Castell de l'Areny
Stema zyrtare e Castell de l'Areny
Popullsia
 • Gjithsej78
Faqja zyrtarewww.castellareny.com

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto