Castellar de la Ribera

komunë në Spanjë


Castellar de la Ribera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Solsonès, të provincës Lleida, në Katalonia. Castellar de la Ribera ka 160 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 60.23 km2.

Castellar de la Ribera
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Castellar de la Ribera is located in Spanjë
Castellar de la Ribera
Castellar de la Ribera

Koordinatat: 42°11′22″V 1°24′57″L / 42.18944°V 1.41583°L / 42.18944; 1.41583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Solsonès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 60.23 km2
Lartësia 657 m (m.n.d.)
Popullsia 160 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25064
Koordinatat 42° 11′ 22″ Veri

1° 24′ 57″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto