Chan Vathanaka

futbollist kamboxhian

Chan Vathanaka (lindur më 23 Janar 1994) është një futbollist kamboxhia.

Chan Vathanaka
Të dhënat personale
Emri i plotëChan Vathanaka
Data e lindjes (1994-01-23) 23 Janar, 1994 (26 vjeç)
Vendi i lindjesKam pốt, Kamboxhia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011Svay Rieng
2012-2016Boeung Ket Angkor
2017-Fujieda MYFC
Ekipi kombëtar
2013–Flag of Cambodia.svg Kamboxhia28(10)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin kamboxhia ka luajtur 28 ndeshje.

StatistikatRedakto

  Kamboxhia
Vite Ndeshje Gola
2013 2 0
2014 6 2
2015 6 2
2016 14 6
Gjithsej 28 10

Lidhje të jashtmeRedakto