Chiclana de la Frontera

komunë në Spanjë


Chiclana de la Frontera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bay of Cádiz, të provincës Cádiz, në Andalusia. Chiclana de la Frontera ka 82,565 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 205.45 km2.

Chiclana de la Frontera
Komunë
noform
Playa de la Barrosa
Stema_figuraFlag of Chiclana de la Frontera Spain.svg
Vendndodhja
Chiclana de la Frontera is located in Spanjë
Chiclana de la Frontera
Chiclana de la Frontera

Koordinatat: 36°25′V 6°9′P / 36.417°V 6.150°P / 36.417; -6.150

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Bay of Cádiz
Kryetari i Bashkisë Ernesto Marín
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 205.45 km2
Lartësia 11 m (m.n.d.)
Popullsia 82,565 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 15 May 1303
Vendasit Chiclaneros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11130
Prefiksi 956
Faqja Zyrtare www.chiclana.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto