Chris Farley lindi më 15 shkurt, 1964Madison, Wisconsin si Christopher Crosby Farley dhe vdiq më 18 dhjetor, 1997Chicago, Illinois. Ishte një komedian dhe aktor amerikan, ndër më të mirët e të gjitha kohërave.

Chris Farley
U lind në15 shkurt, 1964
Vdiq18 dhjetor, 1997
KombësiaAmerikan

Lidhje të jashtme Redakto

  Commons: Chris Farley – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.