Cieza, Murcia

komunë në rajonin e Murcia,Spanjë


Cieza, Murcia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Murcia, në Rajoni Murcia. Cieza, Murcia ka 35385 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 365.1 km2.

Cieza, Murcia
Komunë
noform
Hermitage of the Saint Christ of Consolation.
Stema_figuraBandera de Cieza.png
Vendndodhja
Cieza, Murcia is located in Spanjë
Cieza, Murcia
Cieza, Murcia

Koordinatat: 38°15′V 1°25′P / 38.250°V 1.417°P / 38.250; -1.417

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Rajoni Murcia
Provinca Murcia
Qarku
Kryetari i Bashkisë Antonio Tamayo González
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 365.1 km2
Lartësia 188 m (m.n.d.)
Popullsia 35385 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ciezanos
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 30530
Faqja Zyrtare www.cieza.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto