Ciutadella de Menorca

komunë në Spanjë


Ciutadella de Menorca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ciutadella, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Ciutadella de Menorca ka 29160 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 186.34 km2.

Ciutadella de Menorca
Komunë
noform
Vendndodhja
Ciutadella de Menorca is located in Spanjë
Ciutadella de Menorca
Ciutadella de Menorca

Koordinatat: 40°1′V 3°49′L / 40.017°V 3.817°L / 40.017; 3.817

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Balearic Isles
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Ciutadella
Kryetari i Bashkisë Pilar Carbonero Sánchez
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 186.34 km2
Lartësia 24 m (m.n.d.)
Popullsia 29160 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto