Dättlikon

komunë në Zvicër

Dättlikon është qytet në Zvicër, në kantonin e Zyrihut.

Dättlikon
Qytet
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.87 km2
Popullsia 745 banorë ((31. dhjetor 2015))
Faqja Zyrtare www.daettlikon.ch
Dättlikon

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

EkonomiaRedakto

PolitikaRedakto

KulturaRedakto

EdukimiRedakto

ArtiRedakto

SimboletRedakto

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

http://www.daettlikon.ch/de/

  Commons: Dättlikon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale