Da Nang (Đà Nẵng )është kryeqyteti i provincës së Da Nang, rajoni e Nam Trung Bo, Vietnami. Ky qytet ka mbi 803.988 banorë në një sipërfaqe prej 154,55 km² dhe kështu është qyteti më i madh në Da Nang. Aeroporti Da Nang: (vietnamsht: Sân bay Đà Nẵng ) është aeroporti ndërkombëtar i qytetit vietnamez Da Nang.

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
Da Nang
Da Nang.jpg
Popullsia
 • Total803'988
Faqja zyrtareFaqja zyrtare