Daiki Suga (菅 大輝 Suga Daiki?, lindur më 10 Shtator 1998) është një futbollist japonez.

Daiki Suga
Të dhënat vetjake
Emri i plotëDaiki Suga
Datëlindja (1998-09-10) 10 shtator 1998 (25 vjeç)
VendlindjaHokkaido, Japonia
PozicioniMesfushor
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Hokkaido Consadole Sapporo
Numri4
Karriera si profesionist*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2016–Hokkaido Consadole Sapporo92(2)
Karriera ndërkombëtare
2019–Japonia1(1)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

Kombëtarja Redakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.[1]

Statistikat Redakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 1 1
Gjithsej 1 1

Referimet Redakto