Daisuke Oku

futbollist japonez

Daisuke Oku (7 Shkurt 1976 - 17 Tetor 2014) ishte një ish-futbollist japonez.

Daisuke Oku
Të dhënat vetjake
Emri i plotëDaisuke Oku
DatëlindjaShkurt 7, 1976(1976-02-07)
VendlindjaAmagasaki, Japoni
Data e vdekjesTetor 17, 2014 (38 vjeç)
PozicioniMesfushor
Senior career*
VitetSkuadraParaqitjet(Golat)
1994–2001Júbilo Iwata
2002–2006Yokohama F. Marinos
2007Yokohama FC
Kombëtarja
1998–2004Japonia26(2)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 26 ndeshje dhe ka shënuar 2 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1998 1 0
1999 5 1
2000 12 1
2001 4 0
2002 0 0
2003 3 0
2004 1 0
Gjithsej 26 2

Lidhje të jashtmeRedakto