Daisuke Suzuki

futbollist japonez

Daisuke Suzuki (lindur më 29 Janar 1990) është një futbollist japonez.

Daisuke Suzuki
Të dhënat personale
Emri i plotëDaisuke Suzuki
Data e lindjes (1990-01-29) 29 Janar, 1990 (30 vjeç)
Vendi i lindjesTokyo, Japoni
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualGimnàstic Tarragona
Numri18
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–2012Albirex Niigata
2013–2015Kashiwa Reysol
2016–Gimnàstic Tarragona
Ekipi kombëtar
2013–2014Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 1 0
2014 1 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtmeRedakto