Dalak është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lugmirë.

Dalak
Lugmirë
Fshat
Vendndodhja
Dalak is located in Kosova
Dalak
Dalak
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 540 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 49′ 0″ Veri

20° 55′ 39″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto