Dalfsen është një komunë në provincën OverijsselHolandë me sipërfaqe 166.5 km² dhe popullsi 27261 banorë[1]. Dalfsen është kryeqendra e bashkisë.

Dalfsen
Flamuri i Dalfsen
Stema zyrtare e Dalfsen
Popullsia
 • Gjithsej27.261
Faqja zyrtarewww.dalfsen.nl

Referime

Redakto
  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme

Redakto

Stampa:Provinca Overijssel