Damjani (Gjakovë)

fshat në Kosovë

Damjan është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Damian dhe Demjan.

Damjan
Demjan
Fshat
Vendndodhja
Damjan is located in Kosova
Damjan
Damjan
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 346 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 46″ Veri

20° 31′ 15″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto