Dashamir Peza deputet i Partisë Socialiste në Kuvendin e Shqipërisë.

Biografia

Redakto

U lind në Tiranë, i biri i Myslym Pezës dhe gruan e tij të dytë, Xhemilen.Ai ka nje moter Adelina Peza dhe nga babai ka dy vëllezer të quajtur Skender dhe Partizan dhe nje more Dijen.[1]

Referime

Redakto
  1. ^ "Divorcet më të famshme shqiptare". gazetatema.net. Tema. 20 janar 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)