Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: De Bilt (kthjellim).


De Bilt është një komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 67.1 km² dhe popullsi 42072 banorë[1]. De Bilt është kryeqendra e bashkisë.

De Bilt
—  komuna  —
stema_figuraVlag de Bilt.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra De Bilt
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°06′43″V 5°10′57″L / 52.111944°V 5.1825°L / 52.111944; 5.1825 (De Bilt)Koordinatat: 52°06′43″V 5°10′57″L / 52.111944°V 5.1825°L / 52.111944; 5.1825 (De Bilt)
Sipërfaqja 67,1 km2
Popullsia 42.072 banorë 2011
Dendësia 627 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 030, 0346
Kodi Postar 3720
Kodi statistikor 0310
De Bilt is located in Hollandë
De Bilt
De Bilt
De Bilt – harta_foto
www.debilt.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Utrecht