Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: De Ronde Venen (kthjellim).


De Ronde Venen është një komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 84.8 km² dhe popullsi 42944 banorë[1]. Mijdrecht është kryeqendra e bashkisë.

De Ronde Venen
—  komuna  —
stema_figuraDe ronde venen vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra Mijdrecht
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°12′42″V 4°53′29″L / 52.211667°V 4.8913889°L / 52.211667; 4.8913889 (De Ronde Venen)Koordinatat: 52°12′42″V 4°53′29″L / 52.211667°V 4.8913889°L / 52.211667; 4.8913889 (De Ronde Venen)
Sipërfaqja 84,8 km2
Popullsia 42.944 banorë 2011
Dendësia 506,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0297
Kodi Postar 3640 - 3643
Kodi statistikor 0736
Mijdrecht is located in Hollandë
Mijdrecht
Mijdrecht
De Ronde Venen – harta_foto
www.derondevenen.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Utrecht