Dedaj (Prizren)

Fshat në Kosovë

Dedaj është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë.

Dedaj
Fshat
Vendndodhja
Dedaj is located in Kosova
Dedaj
Dedaj
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Has
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 2″ Veri

20° 34′ 10″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto