Delfzijl është një komunë në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 227.48 km² dhe popullsi 26295 banorë[1]. Delfzijl është kryeqendra e bashkisë.

Delfzijl
Flamuri i Delfzijl
Stema zyrtare e Delfzijl
Popullsia
 • Gjithsej26.295
Faqja zyrtarewww.delfzijl.nl

Referime

Redakto
  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme

Redakto