Denisa Proto

futbolliste shqiptare

Denisa Proto (e lindur më 25 prill 1991), është një futbolliste shqiptare i cili luan si mbrojtëse e klubit KF Vllaznia Shkodër si dhe në ekipin e kombëtares shqiptare të futbollit të grave.

Denisa Proto
Të dhënat personale
Emri i plotëDenisa Proto
Data e lindjes (1991-04-25) 25 Prill, 1991 (29 vjeç)
Vendi i lindjesKorçë, Shqipëri
PozicioniMbrojtëse
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
Atromitos Schimatariou
2012–Ada/Vllaznia
Ekipi kombëtar
2012–Shqipëria9(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase . † Ndeshje (Gola).

Lidhje të jashtmeRedakto