Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Deurne (kthjellim).


Deurne është një komunë në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 118.37 km² dhe popullsi 31536 banorë[1]. Deurne është kryeqendra e bashkisë.

Deurne
—  komuna  —
stema_figuraDeurne vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Deurne
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°27′50″V 5°47′41″L / 51.46388°V 5.794722°L / 51.46388; 5.794722 (Deurne)Koordinatat: 51°27′50″V 5°47′41″L / 51.46388°V 5.794722°L / 51.46388; 5.794722 (Deurne)
Sipërfaqja 118,37 km2
Popullsia 31.536 banorë 2010
Dendësia 266,42 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0493
Kodi Postar 5750-5759
Kodi statistikor 0762
Deurne is located in Hollandë
Deurne
Deurne
Deurne – harta_foto
www.deurne.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto