Dietikon

komunë në Zvicër

Dietikon, (gjer: Dietikon), është qytet në Zvicër.

Detikoni
Qytet
noform
Stema_figura
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Qarku Kanton Zürich
Sipërfaqja dhe popullsia
Popullsia 22.281 (31 dhjetor 2006) banorë

GjeografiaRedakto

HistoriaRedakto

EkonomiaRedakto

Arsimi dhe kulturaRedakto

SportiRedakto

NgjarjetRedakto

TransportiRedakto

TurizmiRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto