Dietlikon

komunë në Zvicër

Dietlikoni është qytet në Zvicër, në kantonin e Zyrihut.

Dietlikon
Qytet
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.26 km2
Popullsia 6906 banorë (31. dhjetor 2007)
Faqja Zyrtare http://www.dietlikon.ch/

HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

EkonomiaRedakto

PolitikaRedakto

KulturaRedakto

EdukimiRedakto

ArtiRedakto

SimboletRedakto

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

http://www.dietlikon.ch/