Identifikues digjital objektesh

(Përcjellë nga Digital object identifier)

Crystal Clear app display.png Ky artikull në lidhje me Teknologjia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.

Digital Object Identifier (shkurt: DOI) (shqip: „Identifikues dixhital objektesh) është një identifikues i qartë dhe i vazhdueshëm për objekte fizike, dixhitale ose abstrakte.

Lidhje të jashtmeRedakto

Burimi i informacionitRedakto

Shiko edheRedakto