Dirksland

fshat në Hollandë
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Dirksland (kthjellim).


Dirksland është një komunë në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 74.15 km² dhe popullsi 8439 banorë[1]. Dirksland është kryeqendra e bashkisë.

Dirksland
—  komuna  —
stema_figuraGemeentevlag Dirksland.gif
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Jugut – stema Hollanda e Jugut
Kryeqëndra Dirksland
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°44′59″V 4°05′51″L / 51.749722°V 4.0975°L / 51.749722; 4.0975 (Dirksland)Koordinatat: 51°44′59″V 4°05′51″L / 51.749722°V 4.0975°L / 51.749722; 4.0975 (Dirksland)
Sipërfaqja 74,15 km2
Popullsia 8.439 banorë 2010
Dendësia 113,81 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0187
Kodi Postar 3240 - 3258
Kodi statistikor 0504
Dirksland is located in Hollandë
Dirksland
Dirksland
Dirksland – harta_foto
www.dirksland.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto