Diskutim:Ardita Statovci

Active discussions
Kjo faqe këtu është vetëm për diskutim mbi artikullin Ardita Statovci. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk i binden rregullave kryesore.
Shtyp këtu për të filluar një temë të re diskutimi.
Ju lutemi nënshkruani me: – ~~~~

Të gjitha komentet u nënshtrohen këtyre rregullave:

  • Përmbajuni temës!
  • Nuk lejohen: sharje, fyerje, fjalor i papërshtatshëm, gjuhë që përmban urrejtje, sulme personale, thirrje për dhunë ose çdo qëndrim tjetër jo i rregullt.

GrisjeRedakto

I nderuari Eagleal,

mendoj qe artikulli per Ardita Statovcin eshte i pranueshem meqe si reference eshte dhene Websiti zyrtar i saj (ku mund te lexohet nder te tjera edhe per koncertet qe ajo mban neper bote). Poashtu te gjitha te dhenat (emrat e huaj, Universitet etj) jane shkruar korrekt.

Nese keni ndonje sygjerim ose keshille ne perpunimin e ketij artikulli e mirepres me gjithe deshire.

Ju falemnderit per bashkepunimin, Film--Film 23 Shkurt 2009 12:25 (CET)

Gjegja e pare asnjehere mos hiq stampa si {{joref}} dhe {{grise}}, pa me para diskutuar çeshtjen, ose pa mbaruar diskutimi.
Gjeja e dyte artikulli po mungon per ti dhene relevanc çështjes. Dhe nuk ka burim informacioni me relevance te pales se trete, qe te percaktoj saktesine e informacioneve si "Për rezultate dhe arritje të jashtzakonshme si absolvente e Universitetit Mozarteum ne Salzburg, fiton bursën njëvjeçare nga Ministria e Shken [...]".
Me nje kerkim siperfaqes ne google, pashe se nuk kishte permbendje veçse ne forume.
Le te shikojme çfare mendojne te tjeret. --  eagleal  23 Shkurt 2009 14:26 (CET)

I nderuari Eagleal, sa i perket ceshtjes se burses nga Ministria austriake, ja linku (ne gjuhen gjermane): http://www.moz.ac.at/german/info/aktuell/pdf/2008_12.pdf Nuk e di sa jeni i informuar ne fushen e muzikes klasike, por Ardita Statovci eshte nje nder pianistet me te shquara shqiptare qe koncerton anembane. Mendoj, mjafton te lexohet biografia e saj per te pare se ka studijuar ne gjithe ato vende me renome sidhe me pianistet me fame me te cilet ka bashkepunuar. Ne kemi shume pak artiste te ketij zhanri, andaj do te ishte me interes per ne si shqiptar ti njohim sa me shume vlerat tona ne bote. Besoj qe do te rimendoheni edhe njehere sa i perket ketij artikulli.

Ju falemnderit dhe me nderime, Film --Film 23 Shkurt 2009 14:34 (CET)

Jo aq te gjera sa te fushes informatike, por kjo nuk ndryshon pikepamjen qe shpreva lart. --  eagleal  23 Shkurt 2009 14:37 (CET)

Per heqjen e stampave, me vie keq, kjo vie si rezultat i redaktimi te rralle te faqeve. Per fushen informatike, nuk ju kuptova...--Film 23 Shkurt 2009 14:39 (CET)

Si reference i vendosa edhe ca intervista e shkrime qe i gjeta ne google ne Deutsche Welle, Gazeta Albania si dhe nga disa vende te huaja. Besoj, qe keto jane te dhena te rendesishme (jashta forumeve). Me nderime, --Film 23 Shkurt 2009 14:47 (CET)

E kisha fjalen qe nuk di aq nga fusha e muzikes (me sakte nga biografia) sa di per fushen e informatikes.
Nuk kam nje njohje te madhe rreth personave qe rrethojne muziken, por kuptoje muziken (edhe kompozoj  ).
Sa per referencat shiko Ndihmë:Burimi i informacionit si vendosen. --  eagleal  23 Shkurt 2009 14:52 (CET)

Falemnderit shume per ndihmen! Tani bera edhe nje redaktim, shpresoj t'ia kem qelluar kesaj here  . Kjo qenka bukuri atehere, meqe kompozoni vete. Pra nese e shihni websitin e Statovcit dhe vendet ku deri tani ajo ka koncertuar si dhe nese degjoni interpretimet e saj, do e keni te qarte per ke behet fjala (edhe nese nuk jeni aq i informuar ne muziken klasike). Qe nga femijeria ishte nje talente e jashtzakonshme ne Kosove, kurse tani na perfaqeson ne mbare bote. Me nderime, --Film 23 Shkurt 2009 15:15 (CET)

Invite to work on the SFK09Redakto

Hello We are working on creating a workgroup for wikimedia kosovo http://sfk2009.ning.com/group/wikimediakosova and have an event on august 29/30 in Prishtina. We would like to invite you to come. http://www.kosovasoftwarefreedom.org/index.php/sfk09/call-for-papers.html

Thanks,

mike —Mdupont 9 Korrik 2009 12:33 (CEST)

Internet Archive BotRedakto

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 2 lidhje të jashtme te artikulli Ardita Statovci. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Kam bërë këto ndryshime:

Kur të keni mbaruar së shqyrtuari ndryshimet e mia, mund të ndiqni udhëzimet te stampa më poshtë për të rregulluar çdo problem me adresat.

Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raporto bug) 14 shtator 2019 18:25 (CEST)

Internet Archive BotRedakto

Përshëndetje, redaktorë!

Sapo ndryshova 2 lidhje të jashtme te artikulli Ardita Statovci. Ju lutem, shpenzoni pak kohë për të shqyrtuar redaktimin tim. Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi që t'i injoroj lidhjet apo faqet krejtësisht në të ardhmen, ju lutem, vizitoni këtë faqe për informacione të mëtejshme. Ndër të tjera, aty mund të gjeni dhe informacion se si mund të rregulloni problemet që mund të kem shkaktuar. Kam bërë këto ndryshime:


Gjithë të mirat!—InternetArchiveBot (Raportoni probleme) 15 maj 2020 01:46 (CEST)

Return to "Ardita Statovci" page.